TEOG sınavı sonrası 17.05.2016 Çarşamba günü 8. Sınıf öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz Saint Benoit Fransız Lisesi gezimizde okul görevlisi ve görevli 10. sınıf öğrencileriyle okulun çeşitli bölümlerini( konferans salonu ,spor salonu, okulun çeşitli bölümleri) gezerken okulun faaliyetleri, başarıları ve tarihi hakkında bilgiler edindik. Bu okula giriş şartlarıyla ilgili bilgi aldık.Kulüp çalışmaları, ders çalışma düzeni ,yabancı dil eğitimi,yurtdışı eğitim imkanları hakkında bilgiler alma fırsatı da bulduğumuz gezimiz keyifle sona erdi.