loader image
Özel Evrim Okulları
Red Nose Day 2017

Sayın Veli,

Okulumuz bu yıl da İngilizce Bölümü önderliğinde değişik bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirecektir. Geçtiğimiz yıl çok başarılı bir biçimde gerçekleşen etkinlik sonucu Koruncuk Vakfına Evrim’e yakışır bir bağış yapıldı. Bu yıl da başta İngiltere olmak üzere birçok ülkede yardım toplama amaçlı eğlenceli etkinliklerle dolu olan “Red Nose Day” (Kırmızı Burun Günü) okulumuzda Nesin Vakfına destek amaçlı olarak 11 Ekim 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilecek ve toplanan bağış bu vakfın gereksinimleri için verilecektir.
Tüm öğrenciler bu güne serbest kıyafetlerle katılacak ve mutlaka kırmızı kıyafet ve süs giyeceklerdir.
Etkinliği 6. Sınıf İngilizce öğrencileri yürütecektir. Bu etkinliğin hazırlığı ve yürütülmesinde velilerinin desteğine gereksinimimiz var. Yürütülecek bağış amaçlı kermeste satışa sunulacak eşyalar ve ücretleri aşağıdaki gibidir:

Kırmızı burunların satışı (5 tl)
Boş yok piyango (5 tl)
Kırmızı elma (5 tl)
Mini pizza (5 tl)
Kısır (5 tl)
Kırmızı kurabiyeler (5 tl)
Kırmızı balon satışı (5 tl)
Polaroid palyaço fotoğraf çekimi ve kartların verilmesi (5 tl)

Bunların gerçekleştirilmesi halinde bağış için fon geliştirilmesi sağlanacaktır. Bu amaçla 11 Ekim 2017 Çarşamba günü öğrencilerimizin maddi destek verebilmeleri için hazırlıklı gelmelerini rica ediyoruz.
Umudumuz siz sayın velilerimizin desteği ile Özel Evrim ailesine yakışacak bir bağışta bulunabilmemiz. Aşağıda Nesin Vakfı ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

————————————————————————————————————————————-
Nesin Vakfı 1973’te Aziz Nesin tarafından kurulmuştur.
Aziz Nesin’in ölümünden sonra da dimdik ayaktayız, üstelik gelişerek, büyüyerek ve daha çok çocuğu daha iyi eğiterek. Aziz Nesin’in deyimiyle “varından değil yoğundan veren” halkımızın desteği sayesinde.
Nesin Vakfı’nın amacı, eğitim olanaklarından yoksun çocukların, tükettiğinden çok üreten, toplumsal sorumluluğu olan, özgüvenli ve özverili, kendini sürekli geliştiren, kendine ve dünyaya eleştirel gözle bakan, topluma yararlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.
Nesin Vakfı 1982’den beri etkinliklerini yürütmektedir. Bugüne değin yüzlerce çocuk Nesin Vakfi’nda mutlu bir çocukluk yaşamış, yetişmiş ve hayata atılmıştır. Nesin Vakfı’na genellikle ilkokul çağına girmemiş ya da yeni girmiş çocuklar kabul edilir. Kardeşleri ayırmamak amacıyla ya da çok zor koşullardaki çocuklar için bu genel kuralın bozulduğu olmuştur. Çocuklar Nesin Vakfı’na ailelerinin noterden tasdikli muvaffaknamesiyle kabul edilir.
Çocuklar toplumda kendi başlarına ayakta durabilecek eğitim, beceri ve olgunluk düzeyine eriştikten sonra Nesin Vakfı’ndan kendi istekleriyle ayrılırlar.

Vesikalık Fotoğraf Çekimi Previous Post
Öğrencilerimiz için Ferdi Kaza Sigortası Yapılmıştır. Next Post