loader image
Özel Evrim Okulları
Evrim Öğrencileri Ata’nın İzinde

Sıradan olmayan bir hayat… Bağımsızlık yolunda büyüyen Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder’in yaşam öyküsü… Mütevazı bir hayatın parçası olarak dünyaya gelen, yaşamı boyunca halkıyla omuz omuza mücadele eden ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran Mustafa Kemal’in öyküsü…

Ulu Önder’in doğumundan sonsuzluğa uğurlanmasına kadar geçen süreçte yaşananlar ve günümüze bıraktığı emanetler üzerine düşünmeye davet ediyoruz sizi. Evrim öğrencileri, Mustafa Kemal’in yaşam öyküsünü kendi izlenimleriyle dile getirecekler. Ali Rıza Efendi’nin ve Zübeyde Hanım’ın oğlu olarak Mustafa’yı; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olarak Mustafa Kemal Atatürk’ü tanımak ve devrimlerini anlamak için Ata’nın izinde yürüyoruz.

Evrim Okulları öğrencileri, Ulu Önder Atatürk’ü keşfetmek için velileri ve öğretmenleriyle yola koyuluyor. “Ata’nın İzinde” adlı projenin ilk aşamasını Mustafa Kemal’in öyküsüne ev sahipliği yapan Yunanistan’ı ziyaret ederek gerçekleştireceğiz. Atatürk Haftası’nda; okul sırasındaki çocuk Mustafa’yı, ülkenin geleceğine kafa yoran, edebiyata, tarihe meraklı genç Mustafa Kemal’i ve vatanına hizmet eden Sofya Ateşemiliteri Kurmay Yüzbaşı Mustafa Kemal’i tanımak için onun doğup büyüdüğü kent olan Selanik’e gidiyoruz.

Evrim Öğrencileri Ata’nın İzinde

Abant Gölü Kamp Programı Previous Post
Beyoğlu 8. Sahaf Festivali Next Post