2. si düzenlenen Bakırköy Robotik ve Kodlama Festivali’ne Maker Kulübü öğrencilerimizle katıldık. Cep telefonu ile kontrol edilen araba, Masaüstü sıcaklığı gösteren serinletici, Dijital Boy ölçer ve Uzaktan kumandalı uçak projelerimizle katıldık.
Öğrenciler projelerini sergilemelerinin yanı sıra katılım gösteren 70e yakın okulun sunduğu 100ün üstünde projeyi inceleme imkanı buldu. Festivalin yapıldığı yer olan Hava Müzesini de gezme fırsatı bulduk.
2 gün süren festivalden yeni fikirlerle döndük.